Úvod » VITAMÍNY A MINERÁLY » Vitamíny » B17 Apricarc s meruňovým olejem 50 kapslí | Terezia Company
Základní složkou B17 APRICARC jsou mletá sušená meruňková jádra obsahující významnou látku vitamin B17 (také se nazývá laetril nebo amygdalin), kterou objevil v roce 1950 chemik z USA Ernest Krebs. Další složkou B17 APRICARC je hlíva ústřičná a reishi – zdraví prospěšné houby s významnou látkou betaglukany.
Vitamin B17 je obchodní název pro látku ve světě známou pod názvem laetril. Laetril obsahuje mimo jiné i molekulu látky zvanou amygdalin. Amygdalin můžeme najít ve více než 1200 rostlinách, především však v jádrech meruněk a hořkých mandlí. Dalším zdrojem jsou i jádra z různých druhů ovoce jako jablka, hrušky, třešně, švestky, pomeranče, ale najdeme ho i v ostružinách, malinách nebo také luštěninách.
Tajemstvím účinku vitaminu B17 se detailně zabývá známý americký dokumentarista E. Griffin ve své knize SVĚT BEZ RAKOVINY. V odlehlých zákoutích Himálaje, mezi západním Pákistánem, Indií a Čínou, je malé království zvané Hunza. Jeho obyvatelé jsou světově proslulí svou dlouhověkostí a zdravím. Stařešinové z Hunzy se často dožívají více než sta let. Bez ohledu na jejich opravdový věk týmy z okolního světa, které toto místo navštívily, podaly zprávu, že v Hunze se nevyskytují běžná civilizační onemocnění.
Do tohoto odlehlého zákoutí světa se dostal lékařský tým a v roce 1922 o tom přinesl článek uznávaný britský chirurg Robert McCarrison. Pak už měli Hunzové o návštěvy dalších zástupců lékařského světa postaráno. Tuto pozornost vyvolala přirozená strava Hunzů bohatá na meruňková jádra s obsahem vitaminu B17 v přírodní podobě. Tyto poznatky se postupně propojily a nitky vedly k dalším skupinám obyvatelstva, které žijí odříznuté od okolního světa a konzumují jídlo chudé na sacharidy, bohaté na rostlinné proteiny, minerály a vitaminy, zvláště na vitamin B17.